19.06.2024 10 min
Nagrody na zakończenie roku szkolnego

Książka to zawsze świetny pomysł na prezent na zakończenie roku szkolnego dla naszego dziecka.
To my, jako rodzice, wiemy najlepiej, jak wielką pracę włożyły w naukę nasze ‘pociechy’ i czym tak naprawdę się interesują.
Mamy dla Was zatem trochę ciekawych propozycji książek tematycznych dostosowane do różnego wieku, mając nadzieję, że być może inspiracje te pomogą Wam wybrać coś odpowiedniego z bogatej oferty wydawniczej.
Dla wszystkich małych fanów odkrywania tajników Wszechświata mamy tytuły, które z pewnością zainteresują nawet najbardziej wymagających i zorientowanych w temacie. Od prostych, ale bardzo konkretnych książeczek z okienkami, po przepiękne albumy z grafikami obrazującymi różne elementy naszego Układu Słonecznego.
-„Wielka nauka dla małych dzieci. Kosmos. Książka z okienkami”- Olga Woźniak (Papilon)
-„Profesor Astrokot odkrywa kosmos”-Dominic Walliman (Entliczek)
-”Kosmos” -T. Rożek (Wilga)
-”Niesamowity wszechświat” -Karolina Bąkowska (Nasza Księgarnia)
-„Kosmos” Janiszewski Boguś, Skorwider Max (Publicat)
–„Kosmos. My i tajemnica nieskończoności”-Jan Paul Schutten, Floor Rieder (Format)
-„Planetarium” – Chris Wormell Raman Prinja (Dwie Siostry)
Ciało człowieka to również temat, który fascynuje niejednego małego czytelnika, a wybór tytułów traktujących o anatomii jest naprawdę spory. Wybraliśmy dla Was kilka, naszym zdaniem, najciekawszych. Od prostych książeczek, które pozwalają maluchom odkryć, co jest w środku człowieka, po prawdziwe dzieła sztuki ilustratorskiej i misternie wycięte w papierze ażurowe modele.
-„Encyklopedia z folią. Księga ciała”-praca zbiorowa (Wilga / GW Foksal)
-„Budowa twojego ciała. Co jest czym i jak działa”-Róża Hajkuś (CzytaLisek)
-„Gabinet anatomii”-Kate Davies (Dwie Siostry)
-„Muzeum Anatomii. Anatomicum”-Jennifer Z. Paxton (Dwie siostry)
-„Ciało. Ty i miliardy Twoich mieszkańców”-Jan Paul Schutten (Format)
-„Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych ażurowych rycinach”-Helene Druvert (Mamania)
Mamy też znakomite propozycje dla miłośników przyrody. W świecie fauny zawsze jest coś nowego do odkrycia i nawet, gdy wydaje się nam, ze poznaliśmy już wszystkie możliwe gatunki i ich usposobienie, badacze nieustannie zaskakują ciekawostkami na temat życia zwierząt. Dla najmłodszych mamy więc piękne albumy ze zdjęciami zwierzaków i cudnie ilustrowane opowieści o tym, gdzie żyją, a starszakom możemy zaproponować poważniejsze opracowania i zbiory najbardziej intrygujących zagadnień dotyczących tego tematu.
-„Co budują zwierzęta?”-Emilia Dziubak (Nasza Księgarnia)
-„Zwierzęta od a do z”-Jules Howard (Kropka)
-„Andrzej Kruszewicz opowiada o zwierzętach”-Andrzej Kruszewicz (Multico)
-„Wnętrza zwierząt”-Barbara Taylor, Margaux Carpentier (Kropka)
-„Dziki poradnik gadania. Megaporcja wiedzy o zwierzętach”-Agnieszka Graclik (Wilga)
-„Animalium. Muzeum Zwierząt”-Jenny Broom, Katie Scott (Dwie siostry)
-„321 intrygujących faktów o zwierzętach” Mathilda Masters, Louize Perdieus (Nasza Księgarnia)
Wśród miłośników przyrody z pewnością znajdą się i tacy, którym szczególnie bliski jest świat stworzeń wodnych i dla nich również mamy klika ciekawych propozycji. Wśród nich oczywiście książki dla najmłodszych, w których w barwnych okienkach umieszczono ciekawostki na temat atrakcji mórz i oceanów. Są też nie lada atrakcje w postaci ilustracji, które widać jedynie, gdy podświetlimy je latarką lub przepiękne albumy z barwnymi grafikami, w których można się zanurzyć niczym turkusowych wodach tropikalnych mórz. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie:)
-„Młodzi przyrodnicy. Co się kryje pod wodą”-Molly Littleboy (Wilga)
-„Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku, dla odważnych nurków”-Adams Julia Regan Lisa (Jedność)
-„Świat mórz i oceanów”-Dieter Braun (Kropka)
-„Pod ziemią, pod wodą”- Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński (Dwie siostry)
-„Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”-Jan Wilkanowski (Wydawnictwo Literackie)
-„Radosław Żbikowski opowiada o oceanach”-Radosław Żbikowski (Multico)
-„Gabinet oceanów”-Barbara Taylor (Dwie Siostry)
-„Muzeum Oceanu. Oceanarium”-Loveday Trinick (Dwie Siostry)
A jeśli nasze dziecko zainteresowane jest całkiem poważnie tematami związanymi z psychologią, czy światem emocji, warto zwrócić uwagę na tytuły napisane przez specjalistów, jak na przykład pozycja J.Vetulaniego, który bardzo fachowo podszedł do tematu, mimo, że kierował swój wykład do tych najmłodszych czytelników. Ta książka to wspaniały pierwszy krok w stronę zgłębiania tajemnic naszego umysłu, ale mamy też oczywiście do zaproponowania inne, równie ciekawe pozycje.
-„Sen Alicji, czyli jak działa mózg”-Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski (Mando)
-„Psychologia dla początkujących”-Lara Bryan, Rose Hall, Eddie Reynolds (Publicat)
-„Twój genialny mózg”-Philip Bunting (Znak)
-„Mózg To, o czym dorośli Ci nie mówią”-Janiszewski Boguś, Skorwider Max (Publicat)
-„Emocje To, o czym dorośli Ci nie mówią”-Janiszewski Boguś, Skorwider Max (Publicat)
-„W głowie”- Martins Isabel Minhos, Pedrosa Maria Manuel (Dwie Siostry)
Na koniec coś dla spragnionych dalekich podróży, lubiących wędrować 'palcem po mapie’ i interesujących się nieco historią świata. Atlasów dla dzieci oczywiście nie brakuje, ale wybraliśmy te, które naszym zdaniem najciekawiej podchodzą do tematu. Wśród nich oczywiście niezastąpione przy pierwszym spotkaniu z układem kontynentów „Mapy” autorstwa A.D.Mizielińskich, ale mamy też coś dla lubiących spoglądać na świat nieco 'z góry’:) oraz fascynatów dawnych opowieści.
-„Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”-Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński (Dwie Siostry)
-„Niezwykłe mapy. Dla miłośników przygód i snów”-Sheppard Sarah (Mamania)
-„Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”- Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński (Dwie Siostry)
-„Atlas mitów”-Thiago de Moraes (Nasza Księgarnia)
-„Atlas historii”-Thiago de Moraes (Nasza Księgarnia)
-„Książka o górach”-Robb Maciąg (Agora)
Zobacz tez:
Nasze najbardziej popularne propozycje książkowe 2024 roku:)
W roku 2024 pojawiło się wiele wspaniałych nowości, ale, co ciekawe, były tez tytuły starsze, których popularność nie gaśnie od długiego czasu:) Przypomnijmy sobie te najbardziej popularne w naszej księgarskiej sieci:) Chłopki. Opowieść o naszych babkach-J. Kuciel-Frydryszak Autorka Służących do wszystkiego wraca do tematu wiejskich kobiet, ale tym razem to opowieść zza drugiej strony drzwi chłopskiej […]
Czytaj dalejNagradzane bestsellery 2024
Pod koniec roku w najbardziej poczytnych i opiniotwórczych periodykach zazwyczaj pojawiają się recenzje i rankingi najwyżej ocenionych, nagradzanych, godnych uwagi tytułów literackich ostatnich dwunastu miesięcy. Wśród tegorocznych faworytów jest kilka tytułów, które nie tylko zdobyły wiele nagród i uznanie krytyków, ale jednocześnie stały się bestsellerami komercyjnych rankingów. Na największą uwagę zdecydowanie zasługuje tytuł „Mleczarz” Anny Burns, wyróżniony […]
Czytaj dalejŚwiąteczne marzenia:)
Są takie książki dla dzieci, które przekazują więcej ważnych treści, niż te dla dorosłych czytelników. Malują świat w taki sposób, że przypominamy sobie o tym, co ważne, piękne i mądre, ale też nie zawsze oczywiste. Otulają nas tymi najważniejszymi wartościami, ale i rozbijają nieco zastygłe w nas schematy, dając do myślenia… Taka właśnie jest najnowsza świąteczna opowieść od […]
Czytaj dalejJesienne nowości dla dzieci
Powoli zbliża się grudzień, a wraz z nim długie zimowe wieczory i czas, gdy dobrze jest zająć maluchy kreatywną zabawą lub dobrą książką. Jeśli chodzi o lektury, to z pewnością listopad obfitował w wiele ciekawych nowości książkowych również dla najmłodszych czytelników. Wybraliśmy dla Was te, naszym zdaniem najciekawsze:) Wiemy, że to jeszcze trochę za wcześnie, bo do świąt sporo czasu, ale czyż […]
Czytaj dalejDlaczego SkoopBook?
24 527
wycen online
77 593
transakcji skupu
22 127
zadowolonych klientów
9 lat
na rynku